E8WSDC12-32.768K TR
Mfr.Part #
E8WSDC12-32.768K TR
Manufacturer
Ecliptek
Package/Case
Datasheet
E8WSDC12-32.768K TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Stock
27130
Manufacturer :
Ecliptek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C