E1SCA18-8.000M TR
Mfr.Part #
E1SCA18-8.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
Package/Case
Datasheet
E1SCA18-8.000M TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Stock
10250
Manufacturer :
Ecliptek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
160 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C