AB26T-32.768KHZ-E
Mfr.Part #
AB26T-32.768KHZ-E
Manufacturer
Abracon
Package/Case
Datasheet
AB26T-32.768KHZ-E
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Stock
6437
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C