AB26TRB-32.768KHZ-6-TR
Mfr.Part #
AB26TRB-32.768KHZ-6-TR
Datasheet
AB26TRB-32.768KHZ-6-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF TH
Stock
492
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C