ABL-11.2896MHZ-B4Y-T
Mfr.Part #
ABL-11.2896MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Abracon
Package/Case
Datasheet
ABL-11.2896MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF TH
Stock
322
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
11.2896 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C