VF40100C-E3/45
Mfr.Part #
VF40100C-E3/45
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
VF40100C-E3/45
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220
Stock
766
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 mA @ 100 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
ITO-220AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
730 mV @ 20 A