ELH228M100AS2AV
Mfr.Part #
ELH228M100AS2AV
Datasheet
ELH228M100AS2AV
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Stock
1000
Capacitance :
2200 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.118 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
3.55 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V