ELH229M025AS4AA
Mfr.Part #
ELH229M025AS4AA
Datasheet
ELH229M025AS4AA
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Stock
789
Capacitance :
22000 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
6.032 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
5.2 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V