ELH228M200AT5AA
Mfr.Part #
ELH228M200AT5AA
Datasheet
ELH228M200AT5AA
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Stock
738
Capacitance :
2200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
54mOhm @ 20kHz
Impedance :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
7.425 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
4.95 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200 V