FS031C103K4Z2A
Mfr.Part #
FS031C103K4Z2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
FS031C103K4Z2A
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Stock
8823
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V