PE15A1053
Mfr.Part #
PE15A1053
Manufacturer
Pasternack
Package/Case
Datasheet
PE15A1053
Description
LNA 2.2DB NF 50MHZ TO 1.2GHZ SMA
Stock
3
Manufacturer :
Pasternack
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
88mA
Frequency :
50MHz ~ 1.2GHz
Gain :
47dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2.2dB
P1dB :
13dBm
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
50MHz ~ 1.2GHz
Voltage - Supply :
11V ~ 15V