A11CSQ12VDC1.2R
- Mfr.Part #
- A11CSQ12VDC1.2R
- Datasheet
A11CSQ12VDC1.2R
- Description
- RELAY AUTO SPDT 12VDC QC RESISTO
- Stock
- 2250
- Coil Current :
- 100 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max