A11ASQ12VDC1.2R
Mfr.Part #
A11ASQ12VDC1.2R
Datasheet
A11ASQ12VDC1.2R
Description
RELAY AUTO SPST 12VDC QC RESISTO
Stock
4403
Coil Current :
100 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
75VDC - Max