A171AHS24VDC.96R
- Mfr.Part #
- A171AHS24VDC.96R
- Datasheet
A171AHS24VDC.96R
- Description
- RELAY AUTO SPST HD 30A 24VDC RES
- Stock
- 1604
- Coil Current :
- 40 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max