R51-1D40-24FW
- Mfr.Part #
- R51-1D40-24FW
- Manufacturer
- NTE Electronics, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
R51-1D40-24FW
- Description
- RELAY AUTO 50A 24VDC SPST
- Stock
- 508
- Quality
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc.
- Product Category :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 50 A
- Features :
- Mounting Type :
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C