A21CCQ12VDC1.9
Mfr.Part #
A21CCQ12VDC1.9
Datasheet
A21CCQ12VDC1.9
Description
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 1C 12VDC 1
Stock
348
Coil Current :
158.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max