A21CCQ24VDC1.6
Mfr.Part #
A21CCQ24VDC1.6
Datasheet
A21CCQ24VDC1.6
Description
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 1C 24VDC 1
Stock
775
Coil Current :
66.7 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max