RZ3A60A55P
Mfr.Part #
RZ3A60A55P
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RZ3A60A55P
Description
RZ 55A 600V AC IP + OVER TEMP
Stock
3
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
55 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
Voltage - Load :
42 V ~ 660 V