RZ3A40A25
Mfr.Part #
RZ3A40A25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RZ3A40A25
Description
SSR 3P ZS 24-440V 25A 24-275VAC
Stock
769
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 440 V