RZ3A60D55P
Mfr.Part #
RZ3A60D55P
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RZ3A60D55P
Description
SSR 3 POLE ZS 42-660V 55A 4-32VD
Stock
475
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
55 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
42 V ~ 660 V