RMD3H24LA30
Mfr.Part #
RMD3H24LA30
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RMD3H24LA30
Description
SSR RELAY 3PST-NO 30A 0-240V
Stock
772
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
30 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Module
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
24VAC/DC
Voltage - Load :
0 V ~ 240 V