ERJ-1GNF1002C
- Mfr.Part #
- ERJ-1GNF1002C
- Datasheet
ERJ-1GNF1002C
- Description
- RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%