CR20203J
Mfr.Part #
CR20203J
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
CR20203J
Description
RES SMD 20K OHM 5% 1/16W 0402
Stock
120000
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
20 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%