CR20561J
Mfr.Part #
CR20561J
Datasheet
CR20561J
Description
RES SMD 560 OHM 5% 1/16W 0402
Stock
110000
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
560 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%