CR20105J
Mfr.Part #
CR20105J
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
CR20105J
Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402
Stock
90000
Manufacturer :
Meritek
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%