RC1005F104CS
Mfr.Part #
RC1005F104CS
Datasheet
RC1005F104CS
Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
100 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%