RC1005F101CS
Mfr.Part #
RC1005F101CS
Datasheet
RC1005F101CS
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402
Stock
282
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
100 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%