RC1206DR-07105KL
Mfr.Part #
RC1206DR-07105KL
Manufacturer
YAGEO
Package/Case
Datasheet
RC1206DR-07105KL
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/4W 1206
Stock
273
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
105 kOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%