RC1206DR-0710RL
Mfr.Part #
RC1206DR-0710RL
Datasheet
RC1206DR-0710RL
Description
RES 10 OHM 0.5% 1/4W 1206
Stock
723
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±0.5%