RC1206DR-0712KL
Mfr.Part #
RC1206DR-0712KL
Datasheet
RC1206DR-0712KL
Description
RES 12K OHM 0.5% 1/4W 1206
Stock
254
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
12 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%