RC1206DR-07169KL
Mfr.Part #
RC1206DR-07169KL
Datasheet
RC1206DR-07169KL
Description
RES 169K OHM 0.5% 1/4W 1206
Stock
628
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
169 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%