152SHB0R3ACLE
Mfr.Part #
152SHB0R3ACLE
Manufacturer
EXXELIA Temex
Package/Case
Datasheet
152SHB0R3ACLE
Description
CAP CER 0.3PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Stock
741
Manufacturer :
EXXELIA Temex
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.3 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
1500V (1.5kV)