SESD0201X1BN-0010-098
Mfr.Part #
SESD0201X1BN-0010-098
Datasheet
SESD0201X1BN-0010-098
Description
TVS DIODE 7VWM 10VC 0201
Stock
17508
Applications :
Automotive, HDMI
Capacitance @ Frequency :
0.1pF @ 3GHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Breakdown (Min) :
9.8V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V (Max)