SESD0201X1BN-0015-096
Mfr.Part #
SESD0201X1BN-0015-096
Datasheet
SESD0201X1BN-0015-096
Description
TVS DIODE 7VWM 14VC 0201/DFN0603
Stock
595
Applications :
Automotive, HDMI
Capacitance @ Frequency :
0.15pF @ 3GHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
0201/DFN0603
Voltage - Breakdown (Min) :
9.6V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V (Max)