ESDA14V2BP6
Mfr.Part #
ESDA14V2BP6
Manufacturer
STMicroelectronics
Package/Case
Datasheet
ESDA14V2BP6
Description
TVS DIODE 12VWM SOT666
Stock
32999
Manufacturer :
STMicroelectronics
Bidirectional Channels :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOT-563, SOT-666
Power - Peak Pulse :
50W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-666
Voltage - Breakdown (Min) :
14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V