ESDA14V2L
Mfr.Part #
ESDA14V2L
Manufacturer
STMicroelectronics
Package/Case
Datasheet
ESDA14V2L
Description
TVS DIODE 12VWM SOT23-3
Stock
48320
Manufacturer :
STMicroelectronics
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
300W
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V