STSP84150B601
Mfr.Part #
STSP84150B601
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package/Case
Datasheet
STSP84150B601
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SOP
Stock
3665
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Ethernet
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
60pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
300W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOP
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)