STSPIN32F0251
Mfr.Part #
STSPIN32F0251
Manufacturer
STMicroelectronics
Package/Case
Datasheet
STSPIN32F0251
Description
250V THREE-PHASE CONTROLLER WITH
Stock
337
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Application Specific Microcontrollers
Applications :
Home & Industrial
Controller Series :
STM32F031x6x7
Core Processor :
ARM® Cortex®-M0
Interface :
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
64-TQFP Exposed Pad
Product Status :
Active
Program Memory Type :
FLASH (32kB)
RAM Size :
4K x 8
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply :
9V ~ 20V