CESD24VD5
Mfr.Part #
CESD24VD5
Datasheet
CESD24VD5
Description
24V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS ARR
Stock
79800
Capacitance @ Frequency :
36pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
330W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)