CESD3V3D5
Mfr.Part #
CESD3V3D5
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
CESD3V3D5
Description
3.3V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS AR
Stock
70536
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
210W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)