SMLJ10CA
Mfr.Part #
SMLJ10CA
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package/Case
Datasheet
SMLJ10CA
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
Stock
5695
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
176.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V