SMLJ100CE3/TR13
Mfr.Part #
SMLJ100CE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
SMLJ100CE3/TR13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Stock
131
Manufacturer :
Microchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
179V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V