SMLJ10CA-TP
Mfr.Part #
SMLJ10CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMLJ10CA-TP
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Stock
222
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
176.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V