US3840004
Mfr.Part #
US3840004
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package/Case
Datasheet
US3840004
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Stock
316
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
38.4 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C