CC4V-T1A-1.000MHZ-10PF-100PPM-TA-QC
Mfr.Part #
Manufacturer
Micro Crystal
Package/Case
Datasheet
Description
CRYSTAL 1.0000MHZ 10PF SMD
Stock
601
Manufacturer :
Micro Crystal
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1 kOhms
Frequency :
1 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±100ppm
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C