CPPDC4-B6-7.3728/3.6864
Mfr.Part #
CPPDC4-B6-7.3728/3.6864
Manufacturer
Cardinal Components
Package/Case
Datasheet
CPPDC4-B6-7.3728/3.6864
Description
XTAL OSC XO 5V 8DIP MODULE
Stock
488
Manufacturer :
Cardinal Components
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
45mA
Frequency - Output 1 :
3.6864MHz, 7.3728MHz
Frequency - Output 2 :
Frequency - Output 3 :
Frequency - Output 4 :
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
8-DIP Module, 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
5V