ELH109M025AR2AA
Mfr.Part #
ELH109M025AR2AA
Datasheet
ELH109M025AR2AA
Description
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP
Stock
400
Capacitance :
10000 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.654 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
3.15 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V