ELH107M400AR1AA
Mfr.Part #
ELH107M400AR1AA
Datasheet
ELH107M400AR1AA
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Stock
227
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
592mOhm @ 20kHz
Impedance :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.305 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
900 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
400 V