ELH108M200AR6AA
Mfr.Part #
ELH108M200AR6AA
Datasheet
ELH108M200AR6AA
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Stock
100
Capacitance :
1000 µF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.5 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
3 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200 V