BD33C0AWFP-CE2
Mfr.Part #
BD33C0AWFP-CE2
Datasheet
BD33C0AWFP-CE2
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-5
Stock
527
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 mA
Current - Supply (Max) :
2.5 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
PSRR :
55dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-252-5
Voltage - Input (Max) :
26.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 500mA